Únor 2017

Výživná podívaná, aneb Hannibal

15. února 2017 v 22:11 | Fritzi |  Filmy a seriály
Aby tato zóna nebyla až tak mrtvá, rozhodla jsem se tedy, že je na čase něco zdrbat. Tentokrát mi přišel pod ruku americký seriál Hannibal, který jsem konečně dokoukala a teď ho musím nějak strávit.

Rok: 2013-2015
Hrají: Mads Mikkelsen, Hugh Dancy, Laurence Fishburne, Gillian Anderson

A teď se dostáváme k hodnocení.
Řekněme, že to bylo… No, výživné. Ačkoliv mi většina postav připadala taková nemastná neslaná. Tím tedy nemyslím Hannibala, kterého Mads Mikkelsen ztvárnil dokonale. Čistý psychopat, který si člověka naprosto získá a jeden by mu odpustil všechny ty vraždy. Geniální psychiatr a definice zla, ďábel na zemi... Úžasný charakter. Zaujal mě natolik, že si vysloužil jedno z předních míst v mém cosplay plánu, za což mu mohu pogratulovat.
A teď už to jde z kopce.
Will? Má rád psy. Tam moje sympatie k němu končí, prostě postava, co mě dvakrát nebere. Totéž platí o Jacku Crawfordovi.
Z ženských postav mi utkvěla v paměti Bedelia du Maurier, která byla, jak to říci - creepy. Český výraz neexistuje. Více než Hannibal a všichni ti sérioví vrazi dohromady. Alana Bloomová, okouzlující odbornice přes psychologii, která byla ve vztahu s Willem i s Hannibalem, a která byla vždy přesvědčena o naprosté nevinně svých milenců, mi k srdci také dvakrát nepřirostla. A tak bych mohla pokračovat.
Atmosféra seriálu by měla být hustá a naprosto šílená a depresivní. Tedy, začíná to jako kriminálka, lišící se tím, že jsou mrtvoly většinou naaranžované velmi kreativně. A pak to postupuje. Dialogy se stávají hlubokými a vykonstruovanými… Jako například Willova otázka "O čem přemýšlíte, když myslíte na zabíjení?"
Víš, Wille… Že by na zabíjení? No, co už. Možná by seriálu prospělo, kdyby se každá replika nemusela rovnat citátu z Bible. Připadalo mi to, že to paradoxně naprosto ubírá na efektivitě.
Ale abych nebyla tolik negativní, naprosto mě nadchla vizuální stránka seriálu. Kreativně naaranžované mrtvoly či jídlo (ale to se vlastně nevylučuje), interiéry, efekty… Ano. To si zaslouží velikou pochvalu.

Takže na jednu stranu Hannibal a úžasná vizuální stránka, na druhou stranu překombinovanost… První série byla nejlepší. Ta druhá už lehce skřípala a třetí se prostě… nestala. Nebo tak.
Takže se dostáváme k bodovému hodnocení - Když přihédnu k prvním dvěma sériím a projedu všechny ty lahůdky, co zvrácený Hannibal Lecter naservíroval svým hostům, a unikátní morbidní humor fandomu tohoto seriálu - ANo... Asi přivřu oči.
Je to prostě záležitost, na kterou člověk musí mít náladu.

Dávám celkové hodnocení 7/10.