Leden 2017

Za lepší zítřky, za lepší svět

14. ledna 2017 v 13:21 | Fritzi |  Rogue One: Střípky z izolace
Povídka ze světa Star Wars pokračuje. Jak se vyrovnává Galen Erso se svou bezvýchodnou situací?

Ozvalo se zaklepání na dveře. Galen nereagoval, měl příliš mnoho myšlenek na to, aby byl schopen vnímat okolní svět. Všechno mu připadalo tak mlhavé. Cítil se, jako by se jednalo jen o malou nepříjemnost, jako by se měl během pár hodin vrátí k manželce a dceři a pokračovat v poklidném životě farmáře. Skutečnost, že nic takového nebude, pořád nehodlal akceptovat.
Dveře se otevřely, ale ani to ho nedokázalo vytrhnout z úvah, dokonce ani talíř s jídlem, který se náhle objevil vedle něj. Ostatně, ty talíře už se tam hromadily, ale jídlo zůstalo netknuté.
"Měl byste jíst, doktore," ozval se tichý, ale poměrně důrazný hlas.

Návrat

13. ledna 2017 v 13:18 | Fritzi |  Rogue One: Střípky z izolace
Po shlédnutí Rogue One jsem se v záchvatu nadšení rozhodla pro cosplay Galena Ersa. No, přiznávám, bylo to pod malinkým nátlakem ze strany jistého nejmenovaného cosplayera ředitele Orsona Krennica. A jak už to tak dělávám (viz Cesty blázna a jeho šály), ráda si ke svým postavám píšu povídky jako studie charakterů.
Na Cesty jsem docela hrdá, takže jsem je publikovala prakticky bez váhání. V případě Star Wars jsem se ale zdráhala. Proto onen nejmenovaný cosplayer Orsona Krennica sehnal posily a tím pádem jsem byla donucena svoji "ersárnu" vydat.
Na jejich obhajobu: za odměnu dostanu flašku. Možná i dvě.

Rogue One: Střípky z izolace


Děj povídky se točí kolem Galena Ersa v době, kdy přišel o rodinu a byl donucen pracovat na plánech Hvězdy smrti. Zavede nás na odlehlou planetu Eadu, kde probíhá jeden z nejdůležitějších vědeckých výzkumů pro Impérium. Vše je obklopeno intrikami imperiálních důstojníků, propagandou a všeobecnou nejistotou.

Poznámka: Krennicovu hodnost Lieutenant Commander jsem po konzultaci přeložila jako mladší komandér. Kdo přijde s lepším překladem, dostane zlatého bludišťáka.