Fantastická zvířata a kde je najít

17. listopadu 2016 v 23:11 | Fritzi |  Filmy a seriály
Po posledním výlevu týkajícím se tvorby J. K. Rowlingové přichází další.
A tentokrát již na začátku avizuji - mnohem, ale mnohem optimističtější.Osobní hodnocení - 8,5/10


Spolu s pár (přesně řečeno dvěma) nejmenovanými skvělými lidmi jsem se takhle vydala do kina hned jak to šlo. A abychom to měli kompletní, tak i ve 4DX. Musím říci, že v tomto případě to zážitek rozhodně umocnilo a pokud se chcete pohoupat na sedadlech, tento film nabízí dobrou příležitost.
To by k osobním záležitostem tak stačilo a přejděme rovnou k věci.

Newt Scamender je mladý podivín a k tomu do velké míry přispívá také kufr, který se sem tam samovolně otevírá. A jelikož v magickém světě existuje ekvivalent dimenzionálního inženýrství (pokud si pamatuji na své kouzelnické vzdělání, tuším, že se tomu říkalo nezjistitelné zvětšovací kouzlo), nemůžeme se divit, že Newt disponuje takovou malou... respektive, dost velkou zoologickou zahradou plnou těch nejpodivnějších tvorů.
V té době (dvacátá léta minulého století) řádí krutý kouzelník Grindelwald a v zájmu Většího dobra touží rozpoutat otevřenou válku kouzelníků s mudly. Představitelé kouzelníků se snaží za každou cenu zachovat utajení existence kouzel, ale to se daří čím dál méně...
A dostáváme se do USA, kde je z těchto důvodů přísně zakázáno přechovávat magické tvory. Stručně řečeno, lepší místo pro svůj kufr Newt Scamender najít ani nemohl.

Jelikož jsem z kina odcházela dobře naladěna, nešoupnu vám žádný hnusný spoiler. Možná.

Pokud jde o postavy, nemám snad jedinou výtku. Newt je dobře švihlý milovník zvířat (Přiznejme si, kdo znáte nějakého normálního biologa?). Sestry Goldsteinovy mi lezly na nervy každá jenom chvíli a milý mudla Jacob Kowalski byl takovým milým komickým zpestřením děje - byla radost vidět, že si na konci (a vida, hnusný spoiler) tu pekárnu otevřel.
Když už jsme u hnusných spoilerů... Ano, záporák Colin Farrell v tom dokonalém hábitu s bílou podšívkou (Dobře, nejvíce mě dostal ten kostým) byl taky zcela v pořádku... Ale vážně bylo nutné ho nechat se proměnit v Johnyho Deppa s platinovým ježkem na hlavě? Opravdu?

Dalším prvkem filmu, vlastně tím z nejdůležitějších, byly efekty. Ano, zcela pochopitelně jich bylo dost. V kombinaci se 4D to byla opravdu jízda a v tomto případě se mi zdálo, že děj doplňují, ale není na nich úplně založen. Zvířata působila neskutečně, a přitom tak nějak... uvěřitelně magicky. Jejich momenty byly vtipné, sem tam roztomilé - takže další plus bod.

Celkové shrnutí - pokud jste čekali jen další z odvarů Harryho Pottera, tak budete zklamaní - nemá to s tím společného nic. Já to ale beru jako pozitivum.
Co mě trošku děsí je skutečnost, že následují další 4 díly - Ale co my víme? Třeba si vysoký standard udrží.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dani El Dani El | E-mail | Web | 18. listopadu 2016 v 10:20 | Reagovat

Jsem stále naprosto mimo z toho, že komukoliv mohl přijít ten "zvrat" s Grindelwaldem nečekaný. Byla to první věc, co mě napadla, u první scény s Farrelem. A pak ta tuna easter eggů... A to ani nejsem fanoušek, jen jsem jednou četl knížky.
(A Johny Depp tam tak moc nesedí...)

2 Fritzi Fritzi | 18. listopadu 2016 v 12:21 | Reagovat

[1]: Právě. Bylo to tak očekávatelné, že to bylo naprosto zbytečné. :-? Naprosto souhlasím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama