Říjen 2016

Článek o tom, že stále existuji

27. října 2016 v 20:56 | Fritzi |  Já a zase já
Když už si vedu blog, bylo by hezké alespoň za čas napsat nějaký osobní článek. Tedy, to je všeobecně platný princip. Jak se tak koukám na ten svůj blog, vypadá to, že bych měla tento výrok značně poupravit - Bylo by hezké jednou za čas napsat alespoň nějaký článek. Jelikož je čas relativní pojem a má kreativita je shora i zdola omezená, tak se tímto výrokem pravděpodobně řídit ani nebudu.

Nevím, jak se to stalo, ale je ze mne vysokoškolák. Konkrétně student Experimentální jaderné a částicové fyziky na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské Českého vysokého učení technického v Praze (kdo to řekne desetkrát rychle, má zlatého bludišťáka). Zní to pekelně důležitě. Dokonce i vyučující nám neustále kladou na srdce, jak moc jsme elitní fakulta. Ve zbylém čase nás ujišťují, že tak tři čtvrtiny z nás neprojdou do dalšího semestru.


Harry Potter a prokleté dítě

16. října 2016 v 22:18 | Fritzi |  Knihy
Úvodem pár slov o mně - žiju. To by stačilo, teď k věci.

Pár měsíců se tu již rozčiluji nad médii, avizujícími "osmý díl Harryho Pottera" - je to sakra jen scénář k divadelní hře, vždyť to ani nenapsala Rowlingová sama. Další vlnu hořkosti jsem pocítila, že tuto knihu jako první dostal mladší sourozenec, nikoliv já, jak je v naší rodině v případě HP zvykem. I taková tragédie se však dá oželet a tak jsem se konečně tento víkend dostala k přečtení tohoto literárního veledíla.

Pozor - pokud jde o spoilery, jsem opatrná jako slon v porcelánu. Takže to berte na vědomí.
Osobní hodnocení: 4/10