Zvoní zvoní zrady zvon zrady zvon, maturuju, maturuješ, maturuje on...

3. května 2016 v 21:00 | Fritzi |  Já a zase já
(Pro pořádek: Žiju. Jen moje kreativita potřebuje resuscitaci/regeneraci)
Veni, vidi, nechápu, odcházím. Že by heslo maturit 2016?
Možná. Jak bych taky mohla chápat, maturuji přece poprvé v životě. Dá-li jakákoliv vyšší entita, možná i naposledy. Každopádně, maturitu jistí padající listí.
Dovoluji si vás zaspamovat menším maturitním výlevem, který bude mít asi více částí a bude se pohybovat od ironie až k hranicím hysterie, záleží na stavu, v jakém zrovna budu.


Poslední zvonění vypadalo jako fiasko (a všichni kvůli tomu byli jaksepatří rozhořčeni), ale pak se zjistilo, kolik naše třída vlastně vybrala... A hned se mají všichni rádi. Ale o tom nemluvím. Koneckonců, vrátila jsem se s horečkou. V takovém stavu jsem tedy měla ideální výmluvu, proč se neučit na písemné maturity.
Co se taky chcete učit do češtiny, že ano. Tak jsem se nějak sebrala, dojela do školy, na tom nebylo moc co zkazit. A pak přišla první část této odporné záležitosti ztrpčující život tisícům studentů - didaktický test. I tentokrát měla tato část, loni nechvalně proslulá díky zrádnému Jidášovi, svá úskalí. Zvoní zvoní zrady zvon zrady zvon. Toto je prosím pěkně EPIZEUXIS a já jsem si VZPOMNĚLA. Jsem na sebe tak hrdá.
Jenže to mi nevydrželo dlouho, pak přišla na řadu slohovka a jak jsem řekla, kreativita si vzala hodně dlouhou dovolenou/neschopenku. Snížila jsem se k psaní úvahy, ačkoliv úvahy z obou svých srdcí nenávidím a připadají mi, jako útvar absolutně o ničem. Nebezpečí syndromu vyhoření - Tak jsem se hezky rozepsala o tom, jak by bylo dobré projevit trochu vděku lidem, jejichž úkolem je pomáhat ostatním, jinak se tento syndrom bude rozšiřovat a ve finále to všichni budou dělat, protože musí, což je cesta do pekel. Muset je kolikrát chabý důvod. Neuvěřitelně hluboká myšlenka, já vím. A víte co? Sepsala jsem to během půl hodiny. Dokonce jsem se snažila i o nějaké víceméně pozemské písmo.
A pak přišel problém, který ale nikdy nebyl. Měla jsem psát na obě strany papíru. Velmi inteligentně a velmi logicky jsem ovšem po dopsání první stránky vzala další list... Odevzdala jsem, a pak mi to došlo. Co když ti experti z CERMATu budou mít potřebu mi nedat slohovku pro chybné formátování? ANO, je to prkotina. Ale jelikož je státní maturita z češtiny záležitost, oplývající smrtelnou dávkou formality, přivodilo mi toto zjištění skoro infarkt - dobře, přiznávám, jsem hysterický nervák a vím to. Ale představa maturity v září, kvůli takové prkotině... Brr. Nicméně, během cesty autobusem domů jsem stihla obvolat co se dalo, abych zjistila, že to ničemu vadit nebude.
Takže se infarkt nekonal. Třeba zítra.

Očekávejte další výlev, příště o francouzštině. Pokud se mi ovšem bude chtít.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama