Dojemně sentimentální maturitní výlev

25. května 2016 v 21:50 | Fritzi |  Já a zase já
Takže - stručně řečeno: Mám po maturitě. Ve finále to ani nebolelo. Zato předtím to stálo za to. Jsem totiž opravdu neskutečný nervák. Jelikož je maturita podmínkou pro přijetí na (jedinou) školu, kam se hlásím, byl to poměrně zásadní krok. Do Prahy jdu jednak protože FJFI prostě nikde jinde není, a taky proto, že posledních pár let mě doma sužuje ponorková nemoc. Stručně řečeno - alternativy byly květen+zdrhnout, či září+tvrdnout doma.


Nervy v kýblu byly samozřejmostí. Měla jsem až nepříjemný pocit, že toto prostě nebude špičkový výkon. Tak jsem se přece jen vzchopila a aspoň jsem tam došla. Začínala jsem češtinou. Docela primitivní záležitost a údajně se dá odmaturovat z knih, které člověk v životě neviděl. Naštěstí jsem si vytáhla drama Matka od Čapka. Následovala lehce úsměvná konverzace:
"Vytáhla jsem Matku."
"Tak ať jde dál."
"Ale ne. Tu od Čapka."

"Aha... Paní Čapkovou..." V poněkud rýpavém duchu se nesl také můj rozbor Čapkovy hry. Komise působila pobaveně a já jsem v tom spěchu dokonce zapomněla být nervózní. Výsledek? 28/28 - 1. Ne, nestěžuji si - vlastně se zcela nevybíravě chlubím a paní Čapkové... eh, teda Matce, tímto děkuji.
Matematika mi vrazila kudlu do zad. Vše jsem si příklad od příkladu propočítala, jelikož byl náš učitel tak hodný, že nám dal zásobník úloh, ze kterých vybírá. Tedy, alespoň pro prvních 24 otázek. Tak jsem si je hezky napočítala a modlila se ke všemu možnému, abych si vytáhla jednu z nich. A hádejte co? Vytáhla jsem si TŘICÍTKU. Určitý integrál je látkou, kterou se u nás matematika končí. Měla jsem to štěstí, že jsem ho pochopila. Bylo to tak trochu vaření z vody, ale ve finále jsem z toho udělala výbornou. Děkuji tedy všem primitivním funkcím, že jsou opravdu primitivní.
Jazyky jsou pro mě za trest, a o to více pro zkoušející. Což o to. Něco řeknu. To něco má i jakýsi obsah, občas i hlavu a patu. Poprvé jsem si dokonce vytáhla i podtéma, které jsem opravdu chtěla - historie Francie je jedno z mála, o kterém něco vím. Jenže pokud jde o kvalitu projevu, i chlupatá deka je oproti mně špičkový řečník. Naštěstí je naše učitelka chorobně hodná, takže nervní chlupatá deka dostala 35/39 bodů a na jedničku to asi tedy ještě dotáhne. Děkuji všem, kteří bojují za práva chlupatých dek se smrtícím přízvukem.
Na chemii už jsem šla s takovou jakousi dávkou únavy, apatie a ještě větší nervozity O půl šesté se maturuje už trochu blbě. Vytáhla jsem si karboxylové kyseliny, což je téma, které se dá alespoň víceméně vymyslet - ne ideální, ale pořád lepší než metabolismus. Přiznám se ale, že celá zkouška byla jeden velký přeřek.
Každopádně - mám to. Dokonce tak, že se samými jedničkami - za což jsme rádi já, i moje ego.
Více a lépe už dnes asi nejsem schopna napsat.
Děkuji všem za psychopatickou potvoru.. eh, tedy, psychickou podporu a vězte, že dnes jsem již svobodný člověk!
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Koschei Koschei | 26. května 2016 v 16:41 | Reagovat

Jazyky jsou to jediné (počítám i ten rodný) nač bych si z výčtu tvých maturitních předmětů troufla.Máš můj obdiv a ještě jednou moc gratuluji. Jen tak dál :-)

2 Starková Starková | E-mail | Web | 5. června 2016 v 0:47 | Reagovat

Ty jsi kvělá, velká gratulace, byť opožděná!

3 homo sapiens tupiens homo sapiens tupiens | Web | 21. června 2016 v 20:31 | Reagovat

FJFI? To máš můj obdiv. To rozhodně není škola pro každého. Tak držím palcáty. Totiž palce. A nervy z maturity? Nedivím se. V takové situaci je kolikrát na prášky i ten, kdo je normálně v klidu. A další nervy budou následovat u zkoušek, ale když jsi maturitu zvládla takhle bravurně, nepochybuji o tom, že se s tím popereš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama