Květen 2016

Dojemně sentimentální maturitní výlev

25. května 2016 v 21:50 | Fritzi |  Já a zase já
Takže - stručně řečeno: Mám po maturitě. Ve finále to ani nebolelo. Zato předtím to stálo za to. Jsem totiž opravdu neskutečný nervák. Jelikož je maturita podmínkou pro přijetí na (jedinou) školu, kam se hlásím, byl to poměrně zásadní krok. Do Prahy jdu jednak protože FJFI prostě nikde jinde není, a taky proto, že posledních pár let mě doma sužuje ponorková nemoc. Stručně řečeno - alternativy byly květen+zdrhnout, či září+tvrdnout doma.

Glosy: Hrůzyplný Příběh Doktora

13. května 2016 v 22:07 | Fritzi |  Fritzi, takovej rejpal
Stydím se... Moc, moc se za sebe stydím. Měsíc neaktivity, druhý měsíc neaktivity, a teď to asi musím nějak dohnat. Možná sem hodím i něco vlastního a více či méně inteligentního. Možná taky ne - tentokrát si přece musím vylít svou frustraci na nějakém nebohém mývalovi. Toto je podle mě klenot, srovnatelný s Vidrailem.

Glosy - maturitní speciál: Vysoce odborný literární rozbor povídky Who is Doctor

12. května 2016 v 19:42 | Fritzi |  Fritzi, takovej rejpal
Mám pocit, že otrocké opisování Jedenácté hodiny je mezi Mývalí populací velice populárním tématem fanouškovské tvorby. Jelikož za dva týdny maturuji, je tedy na čase si tentokrát procvičit i literární teorii.
Proto tu máme pro dnešek speciál - glosy, jak by to chtěl CERMAT!

Začněme tedy. Jedná se o fanouškovskou tvorbu na téma seriálu Doctor Who, neboli Pán času. Text je psán nějakou šmrdli-mrdli kombinací ichformy a scénáře, která je pravděpodobně uměleckým záměrem autora. Soudě dle toho bych ukázku přiřadila k žánru absurdní drama.
Tématem výňatku je... Pravděpodobně setkání s mimozemšťany. Motivem je pak záhadné ztroskotání policejní budky na zahradě. (Tady si nejsem jista, téma a motiv se mi vždycky plete). Co se týče časoprostoru - děj úryvku se odehrává na Zemi, ve 21. století, někde na zahradě.
Nyní svá tvrzení podložím upozorněním na dané úseky v textu. Budu se věnovat také charakteristice hlavních postav.

Návod na použití introverta - vážně?

4. května 2016 v 21:18 | Fritzi |  Já a zase já
Věřím, že vám glosy upřímně chyběly. Tentokrát ovšem nemám nervy na prohrabávání internetových popelnic za účelem najít krmivo pro vnitřního mývala, tentokrát vás jdu zatěžovat psychologickými kecy. Poznatek: Psychologii nerozumím a nikdy ani nebudu. Veškerá následující pozorování jsou čistě subjektivní.
Dostala jsem se k tomuto článku. Zarazilo mě, co z toho vyplývá. Introvert je pro pisatele něco mezi hodně plachým zvířetem a mimozemšťanem. Urazilo mě to. Takže, jménem všeho introvertstva, jdu uvádět věci na pravou míru.

Zvoní zvoní zrady zvon zrady zvon, maturuju, maturuješ, maturuje on...

3. května 2016 v 21:00 | Fritzi |  Já a zase já
(Pro pořádek: Žiju. Jen moje kreativita potřebuje resuscitaci/regeneraci)
Veni, vidi, nechápu, odcházím. Že by heslo maturit 2016?
Možná. Jak bych taky mohla chápat, maturuji přece poprvé v životě. Dá-li jakákoliv vyšší entita, možná i naposledy. Každopádně, maturitu jistí padající listí.
Dovoluji si vás zaspamovat menším maturitním výlevem, který bude mít asi více částí a bude se pohybovat od ironie až k hranicím hysterie, záleží na stavu, v jakém zrovna budu.