Glosy: Nemožně napsané nemožné příběhy nemožné dívky

9. února 2016 v 18:06 | Fritzi |  Fritzi, takovej rejpal
Říkala jsem si, že málo píšu a glosuji až moc. To je jedno.

Tentokrát našel vnitřní mýval v internetové popelnici obzvláště výživné sousto, ze kterého se možná ani nepozvrací, narozdíl od shipovacích tragédií přidaných v průběhu minulého týdne. Zvoleným žánrem je tentokráte opět dadaistický epos s velikým množstvím neologismů a jinotajů.

Pánové a dámy, představuji vám PŘÍBĚHY NEMOŽNÉ DÍVKY.
O tom, že jde o pikantní kousek, nás může koneckonců přesvědčit již obsah:


Čím se zabývá nouzová správa? Kdo je to ten záhadný Marrid a na které planetě se nachází Versailess garden?
Čtěte a zjistíte víc!


1. Doctor Že by smysluplný začátek?

Pokaždé,když ho znovu vidím,uteče mi strachem mezera za tečkou a říkám si,kam to bude dnes ? Aha, tady je, mrcha! Před otazník se nám zaběhla!
Bude to nebezpečné ,vrátím se domů Jo. To je kolikrát hodně nebezpečné. ale pak mi dojde ano přece je to DOCTOR to bude určitě zkratka, něco jako TARDIS. Takže... hmmm... Dobrý Ochotný Ctnostný Trochu Otravný Rejpal. To bude ono, ten mě nikdy nezradí, vým že mu můžu věřit. Já tak ňejak nevým, jestli múžu věřyt vlastňým očým...
Pak usliším můj oblíbený zvuk ...Ale NE.
Je to skřehotání Modré butky No ovšem! To je nějaká žába! Butka modrá. Vypadá asi takhle, ne? která právě přistává v mém pokoji . Jo tááák, lítající žába! Létající žááába, létá tam a zpět... *začíná si zpívat na melodii "Létajícího Čestmíra"*. Asi mi z toho už definitivně hráblo. Příjdu k budce z které vystoupí trochu starší vysoký muž A kde se tu vzala nějaká budka? Je tu jen vypravěčka a létající modrá žába.
Doctore .... Další Invaze teček a mezer?

2. Nouzová správa s Elfédie Nouzová správa. To bude něco jako státní správa. Ovšem, nějaká provizorní verze. A Elféfie.. hm. Tam budou určitě pobíhat růžoví chlupatí jednorožci. A na nich budou jezdit víly.

Doktore obýmám ho Doktor nesnese objímání, ale obýmání možná ano. když v tom zazvoní telefon né můj telefon ale telefon z T.A.R.D.I.S. Wow. Třikrát použito slovo telefon v jedné větě...Zvláštní říká doktor a rychle zvedne Telefon haló řekne doktor a ze sluchátka se ozve: "Uvozovky by neškodily"
Halò Doktore jste to vy potřebuji vaši pomoc jmenuju se Alwin Jo tak! To je ten s těmi chipmunky! jsem z planety Elfedie Aha, takže tam pobíhají chipmunkové? Ne pardon, už se pletu. Tamten Alvin neměl dvojité W. naše planeta je v ohrožení šsssskrrrk Hezké slovo...
Mnoho Dáleků krrr Utočí sssskrr Nebylo by prostě jednodušší naučit se používat přímou řeč a pak napsat, že byl blbý signál?
Pomòc Asi ne.
Když v tom se hovor ukončí Jo... To už tak hovory dělají. Prostě se samy ukončí. Chudinky, mají sebedestruktivní sklony.
Hned se doktora zeptám kdo to byl ? Mezera před otazníkem, ano, taky mě vždycky vyděsí. Doktor odpoví Nějaký Alwin s Elfédie "Doktor, odpoví nějaký Alwin z Elfédie" (tedy S Elfédie, abych zachovat řeč autorůf kmen), nebo "Doktor odpoví: "Nějaký Alwin z Elfédie"? Toto by vážně neměli číst čtenáři, kteří používají více než desetinu procenta mozkové kapacity... Přemýšlení je tu občas kontraproduktivní... Zarazím se Elfédie co je to za planetu
Doktor neváhá a odpoví ; planeta nesmyslné interpunkce absence logické struktury vět a největší vliv na literaturu mají Vogoni. Elfů a ano existují Jo, kdyby neexistovali, tak nevolají. Ačkoliv, vlastně už možná neexistují... , je překrásná bílé moře fialová tráva Asi už mi tolik pokleslo IQ, nebo mi ta povídka vypálila oči - teď jsem to přečetla jako "bílomodře fialová tráva. Zlatého bludišťáka tomu, kdo popíše, jak taková tráva vypadá. a dvě krásná slunce někdy tě tam vezmu a tím někdy myslím hned nastup do tárdis "Tárdis"? No pótěš koště z tohohle jednou dostanu žaludeční vředy a tím jednou myslím teď jak toto probaha mohl někdo zveřejnit zkouším teď takhle psát a skoro to bolí!!! odlétáme a na nic se už neptej nemám rád hloupé příběhy otázky .Zavřel dveře Tardis lusknuťím prstu 1. Jedním prstem se blbě luská. a 2. Jste-li gramatický nácek se sklony k masochismu, tato povídka je ideálním čtivem. Lusknuťí prstu... a řekl odlétáme směr Elfèdie.
Ahojky tak co zatím dobrý ne Máš pravdu. Ne.
A ohledně Elfédie je to vymyšlená planeta tak v tom nehledejte žádné souvisloti či spoilery tady byste je nenašli ani kdybyste se snažili protože si po přečtení pravděpodobně všichni budete chtít nechat vymazat paměť chcete pokračování jestli ano nebo ne napište do komentu budu za to moc ráda tak allons-y ☺❤ Bohužel, ačkoliv nebyly všechny komentáře pozitivní, autorka pokračovala dále.

3. Past ? Do té mezery před otazníkem určitě něco spadne.

Modrá budka si letěla časovím výrem To časoví by se dalo brát jako poetický neologismus. Ale proč tam tahá tu ornitologii... směr Elfédie doktor stál u ovládacího panelu a mačkal čudlíky a tahal za páčky Přidání zbytečné spojky. Tomu se říká asyndeton. Když už nic, procvičuji literární teorii k maturitě.
Chvíly jsem byla s ticha Co je to to "ticha"? Vzhledem k použití tohoto slova soudím, že je nesklonné... ale pak mi to nedalo a řekla jsem doktorovi : řekni mi prosím něco Víc o Elfédii až se mi samotným nadšením zajiskřilo v očích Pokud má kurzíva představovat přímou řeč, být Doktorem, asi se otočím, kašlu na Elfédii a volám na psychiatrii.
Notak dobře odpovědel Tak ještě aby odpověděl špatně... doktor a začal vyprávěl my o té krásné planetě To má být věta "My začali vyprávět o té krásné planetě." v jazyku mistra Yody? Myslím, že mi za chvíli selžou překladatelské okruhy TARDIS, když vtom tardis přistála ma daných souřadnicích.Já a Doktor jsme vystoupily z tardis *potřebuje regenerační pauzu* DOKTOR UŽ JE ŽENSKÁ?!
Prosím, jen to ne!!! O potenciálním ženském Doktorovi se ale rozepíšu někde jinde. Teď se budu pro změnu vztekat nad povídkou. Ehm. *konec regenerační pauzy*
Když jsme vystoupili rozhlédla jsem se kolem to je nádhera řekla jsem doktor jen souhladně Souhladně. To souvisí s hladem? Začínám mít chuť sežrat autorku. přikívl šli jsme na mýsto Přikívl. A mýsto. No, evidentně si tu tvrdá y a měkká i hrají "škatule škatule, hejbejte se" odkud byl vyslán nouzový signál Čtyři slova napsaná správně. Musela jsem si vzít brýle, abych se přesvědčila, že se nemýlím. Tímto autorce gratuluji. doktor šel a sonickým šroubovákem skenoval okolí,
Mezi tím ...Mezi čím? Zde by můj bratr jistě našel nějaký pikantní dvojsmysl. jsem se kochala krásou Elfédie když v tom kě mě přiběhlo jakési rostomilé zvířátko Rostomilé? Asi miluje růst. Přemýšlím, jestli normální či kariérní. Tak či tak, sama tu z toho rostu. chtěla jsem si ho pohladit v tu chvily Začíná se nám do toho motat kratka ostravšitna bo neni čas p... radši nic. se ke mě doktor otočil a říká ále podívejme Elfédijský králíček
Nejmírumilovnější zvíře ve vesmíru. Jo. Teď úplně vidím dvanáctého Doktotra jak toto říká. Je taak rostomilý řekla jsem . na této planeťě Planeťa? Good job. Ty neologismy jsou čím dál lepší. jich žijí miliony řekl doktor
Je taak rostomilý To je chyba v Matrixu a mám "deža vy"? Ta věta je mi povědomá. mohla bych si ho vzít napadlo mě doktor jen pokrčil rameny a řekl pro mě za mě ale jestli bude dělat loužičky po tárdis ulklízíš Takže ta tárdis dělá loužičky a musí to po ní uklízet? to sama. To nevadí řekla jsem a vzala si králíčka do batohu tak aby vykukoval ven nebyla mu zima. A tak se to nebohé zvíře stalo součástí tohoto příběhu. Mám obavy, že autorka je opravdu schopna napsat mimo charakter i toho králíka, kterého si vymyslela.
Šli jsme ještě kousek cesty až jsme došli na místo. V tu se ze křoví vynořil nějaký muž Můj ty bože, nějaký úchylák ve křoví? a řekl já Jsem Alwin a vy jste doktor že a tohle předpokládám je vaše společnice Uh... Teď nemohu zaplašit tu myšlenku na toho úchyláka. Asi je se mnou něco špatně. Každopádně, maminky a tatínkové, tyto povídky svým dětem raději nečtěte. Ještě by se mohly zkazit. A nebo, ještě hůře, inspirovat..... Clara řekla jsem.
Všimla jsem si že něco není v pořádku Alwin volal o pomoc Takové standardní volání o pomoc "Já jsem Alwin a vy jste Doktor!"
Ale tentokrát byl naprosto klydný Jak vypadá někdo, kdo je klydný? EXPLAIN! a bez jediného škrábnutí .V tu chvíly Kdyby tohle nebyly poslední dva řádky, tak už si asi fakt vyrvu vlasy, vypíchnu oči a provedu spoustu dalších sebedestrukčních praktik. A potom vyvolám ďábla a zničím s jeho pomocí všechny autory těchto... ehm... povídek. se mu z čela něco začalo vynořovat bylo to jakési kolečko Jo. Teď si představuji linecké...
Pak jen doktor zařval dálekové uťíkej je to past! Uťíkám, co mi síly stačí. Tohle mě bude totiž strašit ve spaní.

Slogan Wattpadu je "Příběhy, které si zamilujete". Dobře. Je to krásná myšlenka, ale bohužel byla pohřbena pod hromadou wodpadků. No co, aspoň má můj vnitřní mýval co jíst.

Pokud máte zájem o glosy pro další kapitoly, obětuji se pro vaše blaho.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 BalathaSebra BalathaSebra | 9. února 2016 v 18:58 | Reagovat

To jsem ráda, že jsi tak obětavý člověk... Uhm, Time Lord. Toto dílo si to vskutku zaslouží...

2 Eliška Poslední Eliška Poslední | 9. února 2016 v 19:14 | Reagovat

Teď nevím, zda umírám smíchy díky tvým poznámkám, nebo mne přepadl hysterický záchvat kvůli autorčině výsměchu gramatice. Každopádně se dožaduji další porce pro mého Vnitřního Mývala, ať to stojí, co to stojí! ;-)

3 Kakao Muffinová Kakao Muffinová | 9. února 2016 v 20:08 | Reagovat

Eeeeeeeeeeeeeee *není schopná napsat víc než tohle, protože jí odumřely všechny mozkové buňky*

4 Fritz Fritz | Web | 9. února 2016 v 21:24 | Reagovat

[1]:

[2]:

[3]: Děkuji všem za podporu! :D Další kapitoly tedy budou :D

5 Mišule Mišule | Web | 9. února 2016 v 22:39 | Reagovat

Smála jsem se nahlas prakticky u každé tvé poznámky a mnohdy jsi mi četla myšlenky :D Dát si takovou práci s tak důkladným rozborem jednoho z wodpadků, to si zaslouží obdiv... Můj vnitřní mýval je přecpaný k prasknutí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama