Únor 2016

Glosy: Nemožně napsané nemožné příběhy nemožné dívky (Část 2.)

19. února 2016 v 17:48 | Fritzi |  Fritzi, takovej rejpal
Po návalu frustrace způsobeném nalezení logického kiksu ve vlastním literárním projevu (který se dá lehce okecat, ale i tak je to kiks...) jsem se rozhodla pro osvědčenou terapii - a to vybít si frustraci na někom jiném.

Jak jsem naznala při poslechu audioverze Stopařova průvodce galaxií, poezie Vogonů je oproti Příběhům nemožné dívky geniální hlubokomyslné dílo hodno Nobelovy ceny za literaturu. Proto si vysloužily pokračování.

Neomylný (část 2.)

17. února 2016 v 18:02 | Fritzi |  Cesty blázna a jeho šály
Na světě je druhá část prvního z pěti příběhů Čtvrtého Doktora, o které se momentálně snažím. V případě jakékoliv chyby či překlepu, nebo nedejbože logického kiksu, mi raději dejte vědět. Zejména poslední zmíněnou věc bych asi psychicky neunesla Smějící se
Do autodestrukce základny zbývají vteřiny. Podaří se katastrofě zabránit?
Jelikož jste si na druhou kapitolu museli trochu počkat, budu na vás hodná.

Glosy: Nemožně napsané nemožné příběhy nemožné dívky

9. února 2016 v 18:06 | Fritzi |  Fritzi, takovej rejpal
Říkala jsem si, že málo píšu a glosuji až moc. To je jedno.

Tentokrát našel vnitřní mýval v internetové popelnici obzvláště výživné sousto, ze kterého se možná ani nepozvrací, narozdíl od shipovacích tragédií přidaných v průběhu minulého týdne. Zvoleným žánrem je tentokráte opět dadaistický epos s velikým množstvím neologismů a jinotajů.

Pánové a dámy, představuji vám PŘÍBĚHY NEMOŽNÉ DÍVKY.
O tom, že jde o pikantní kousek, nás může koneckonců přesvědčit již obsah:


Čím se zabývá nouzová správa? Kdo je to ten záhadný Marrid a na které planetě se nachází Versailess garden?
Čtěte a zjistíte víc!

Neomylný (část 1.)

7. února 2016 v 19:03 | Fritzi |  Cesty blázna a jeho šály
Poté, co TARDIS opustila Sarah Jane, cestuje Doktor sám. A jak už je jeho zvykem, čekají ho mnohá dobrodružství. O život půjde nejen jemu, ale také celému vesmíru.
Čeká vás pět příběhů, z celého času a prostoru. Můžete začít!

Jedná se o delší, poměrně ambiciózní počin, který bych ráda dovedla k sérii příběhů čtvrtého Doktora. Inspirací jsou mi zejména klasické příběhy (otevřeně přiznávám, že mi jich stále zbývá spousta ke zhlédnutí), ale také některé prvky z obnovených sérií. Velice ráda bych napsala akční, napínavé a místy vtipné vyprávění, přesně tak, jak si Čtvrtý Doktor zaslouží.

V první části nás příběh zavede do velmi vzdálené budoucnosti. Narušení časového víru, podivná sekta Neofuturistů, fanaticky uctívající pokrok... A deset minut.