Glosy: Vidrail the Doctor

22. ledna 2016 v 18:10 | Fritzi |  Fritzi, takovej rejpal
Je literatura kvalitní a je literatura méně kvalitní. A pak jsou tu takové ty písemné památky, které měly nějaké ambice stát se literárním dílem, ale zásahem všech různých božstev se stalo, že se takřka nedají číst.
Budiž tyto literární omyly varováním pro budoucí generace a také cílem pro moji zoufalou potřebu hojit si ego na těch ubohých autorech.
Allons-y!

První povídkou, která se dostává na můj popravčí špalek je Vidrail the Doctor. Jedná se pravděpodobně o zjevený text čistého mývalství, který se dá shrnout jako invaze teček, mezer, a děje pohřbeného naprosto unikátně zvolenou formou, připomínající špatný pokus o dadaistický epos.


Tady...
..Dobře. Ještě ne...
..Ještě pořád ne...
píp píp píp píp...TADY TO JE! Zde končí smysluplnost celé povídky '' .....Skvěle. Stává se nám z toho pohádka "Kterak se vydaly uvozovky a pět teček na vandr" sakra ! blbej budík ! hhh ! Ahoj uvozovky a tečky! Já jsem vykřičník a toto jsou moje kamaraádky, "Mezera před" a "Mezera za", můžu putovat s vámi? zase škola ... bož.... počkat ajo ! craftcon ! yes ! Potkalo je "Velké písmeno na začátku věty", které však bylo odmítnuto. Za trest je tedy proklelo neomezeným množením drobných otravných teček a mdlých prázdných mezer, které se rozsévají po celé této pseudopovídkoidní tragédii. vstala jsem z postele a stoupla si k zrcadlu ... podivně jsem se na sebe ušklíbla a řekla '' bože ... vypadám jak samara ... no nic jdu se obléct'' jelikož jsem se těšila tak jsem vyběhla tryskem do koupelny a spadla jsem ze schodů ... to by chtělo video Ano. To si všichni říkáme, když se vymázneme na schodech. .... začala jsem se smát když sem ležela na schodech .... Hihinky, to je tak vtipné! Ležím tu s otřesem mozku, kolem se válejí vyražené zuby a z hlavy mi stříká krev ale je to tak vtipné! '' au moje píšťal... Čistě logicky: Neměl by to být "můj píšťal?" cože ? 6:30 ? mám už jen půl hodiny ! .... vběhla jsem do koupelny umyla si obličej A vlivem prokletí "Velkého písmena na začátku věty" pochcípaly i čárky... ... plácla na sebe aspoň tu řasenku když už jedu na craftcon ... normálně se nemaluju, tak jsem se namalovala aspoň nenormálně .... no nic ... pfuu co s vlasama ? ten push- up efect si nechat nemůžu ... Push-up efect po ránu. To je vznešený výraz pro "Vrabčí hnízdo?" udělám si vysoký culík a cop ... to musela být krása. Na jedné straně vysoký culík, na druhé cop. Nic proti extravaganci, ale...jo ... to by šlo ... jdu se obléct ! .... počkat ?..... já mám tričko expla v pračce ?! tak si vemu vidrailovo co už ... stejně ho mám radši ale více mi sedí expl0vo Taková důležitá informace. ... tak sem hotová Mám obavy, že čtenáři už jsou taky úplně hotoví. .... em ... mamiiii .. zavolala jsem ze schodů ... Napadly mě tu tečky a mezery a nevím co mám dělat!
coje ?!"A zkusila jsi Pravidla českého pravopisu?" .... půjdeme už ? ... jo ! už čekám pojď ! Teď se nějak ztrácím v tom, kdo čeká, asi to můj mimozemský mozek nepobere jojo ... To je taková milá hračka.
---------------------------------------------------------
cesta Hele. konečně část napsaná gramaticky správně.
------------------------------------------------------------
no konečně jsme tu ... omg to je ten kulturní dům ostrava ? bože ... fuj co to je ... Kulturní dům Ostrava. Co jiného by to bylo? no nic tak ahoj mami ... čau ... tak mamka odjela že se jí nedivím, vychovat něco takového, tak odjedu a už se nevracím a kde je abbie ? á tam mává na mě ! ahooj abbie ... obejmula sem jí a začali jsme se bavit o mém pádu ve čtvrtek ... Můj pád. to zní tak... depresivně. "Oh Abbie, ve čtvrtek přišel můj pád." Otázkou je, zda se jedná o pád těla, duše, či pouze schopností správně používat mateřský jazyk.
ale to byl faillll - Co? Začínám se ztrácet. Ten pád? Nebo tato povídka?
jo já vím abbie .. :DD - Smajlík v ústní konverzaci. Pokrokové.
ale když ti kůň vyhne překážku to se nedokážeš udržet ? :DD Cože? Jaký kůň? Kde se tu vzal kůň? Já nedokážu udržet niť. A jak kůň vyhýbá překážku?
em ne ... moment ... ne :DD Ne, nedokáže se udržet. Ale co tu dělá moment? Nebo je to Moment? Koneckonců, je to fanfikce na DW. Beztak se dozvíme, že se kůň rozhodl vyhnout překážku a ukončit časovou válku jednou provždy. A jelikož byla slečna vypravěčka Dalek či Pán času, znamenalo to její pád a proto si teď vylévá srdce nějaké Abbie.
no ok :DD Co ok? Mám to brát, že se moje spekulace potvrdily?
hej už je 9 .... Autorem tohoto příběhu je evidentně generátor náhodných informací. A ovšem také náhodných teček a zbytečných mezer. ha a jsme první .... Prvenství této povídky je nezpochybnitelné, otázkou ale je, zda by autorku potěšilo zjistit, v ČEM přesně je první.
dobrý den ! dobrej .. vaše lístky ? .... em tady ! děkuju .. vip .. no tady máte kartičku ... děkujeme ! za málo Koukám, že kvalita tohoto výstupu donutila k emigraci také uvozovky.
wooow to je ale boží :DD hele herdyn ... :DD to nechceš :DDD ne to fakt nechceš claire :DDD jo to nechcu abbie :DD Tady jsem se asi ztratila. To pochopím později. A nebo taky ne.
hele tam je socha andělů ! wipping angels Myslíte "Whipping Angels?" Bičující andělé. Je to rozhodně originální umělecký námět, ale nezdá se vám to poněkud sadistické? Navíc, co dělá takový umělecký objekt v nějakém Kulturním domě Ostrava? :DDD jééé :DD abbie s radostí přiběhla k soše Takže ta Abbie je masochista? Evidentně se na tu ránu od Bičujícího anděla těší až příliš. Máme z toho vlastně takové Fifty shades of Grey. a řekla he mrknu stejně je to jen socha ... *mrk* wwwwwwžžž a abbie byla pryč .... Jo aha! WEEPING ANGELS! JIstěže, těch je plný seriál. Zejména toho charakteristického WWWWWWWŽŽŽ se kterým posílají své nebohé oběti do minulosti.
Abbie !!! né ! nechodtě k tomu je to opravdový anděl 1. Pravděpodobně už je na varování pozdě. a 2. "Nechodtě"? Co to je za slovo? !!!! né ! abbie rozbrečela jsem se ... Zvláštní větná konstrukce. Tyto povídky budiž důkazem, jak je správná interpunkce zásadní.
najednou se objevil vidrail a vytáhl z kapsy sonický šroubovák *na chvíli přestane s blbými kecy a jde se podívat, co je to ten Vidrail, a jak se dostal k sonickému šroubováku*... zapl ho a přiběhl k soše .... '' ona má pravdu ... všichni co se na něj díváte ... nemrkejte ... je pravý ..... ani mrk .... '' jak si to zjistil ?!!! pojď semnou Claire Co je to ta semna? Zní to jako nějaké obilí. Přes to se půjde blbě... ... cože počkej jak znáš mé jméno?! ... uvidíš pojď semnou ... Pomoc. on to nebyl překlep. Geprd tě ochraňuj, děvče.
--venku-- (že by další z mála smysluplných sdělení?)
musím ti něco říct a nikomu to neříkej ! ... no ok co je ?! jsem pán času pocházím z gallifrey je mi 1118 let a víš to jen ty .... sonický šroubovák je pravý a nedělám si srandu !! POČKAT! TOHLE JE MYŠLENO VÁŽNĚ?!
vybuchla jsem smíchy .... pchhhh hahahah ... nevěřím ti to ani trochu :DDD pokud má smajlík naznačovaT výtlem, dotyčná mladá dáma musí mít pravděpodobně pevné nervy. Ustála přítomnost fiktivní příšery a ztrátu nejlepší kamarádky a ještě se tomu tlemí... ok jak chceš ... chytil mě za zápěstí a táhl za roh .... Že by opravdu Fifty shades of Grey? au to bolí pusť mě ! ... promiň ale teď mi opravdu uvěříš .... přišli jsme k modré telefoní budce a on luskl Oh, Tardis bylo opraveno maskovací zařízení? Měla jsem za to, že jde o policejní budku. ... otevřela se "Mé touhy jsou nekonvenční." "Tak mi je ukaž..." .... vidíš tardis .... vešla jsem dovnitř a byla to .. tardis .... dobře potřebuju tohle a taky tohle ... co ? bvv -Cože? Brněnské veletrhy a výstavy? Já myslela, že jsou v Kulturním domě Ostrava. Nebo se Tardis maskovala jako brněnské výstaviště? ... kravatu ? naco ?! em ... pomáhá mi to při práci Jak může kravata někomu pomáhat při práci? Napadá mě jenom jedno využití a to oběsit se na ní, což by v tomto případě byla možná nejrozumnější možnost. ... no není čas strácet čas Strácet... Jak se něco strácí? ! čas je drahocený a my musíme zachránit 1 000 lidí ! Prosím, zachraňte i správnou gramatiku. Moc vám prosím. mé srdce gramatického nácka pláče. pohni si ! ale počkej jak jak .... jak můžeš být pán času ? .... no to je složité ... pojď pohni si a rychleji ! ..... vlětěly jsme do dvěří vletěly? takže kromě toho, že je Vidrail Pán času je i holka? a tam byl anděl na kousky .... Ten vandalismus... jak to kdo a kdy to udělal ?! .... ozvala se nějáká holka ... em nosím sebou zrcadlo ... tak to je dobře ! '' křik'' ááááááááá'' a najednou se ozvalo ''exterminate'' a do ztracena .... "A do ztracena!" je nějakaá verze "A do p...ytle?" vidraile ... em prostě ti řeknu Adame ! Vyznělo to tak, že vzala náhodné jméno. Něco jako "Jé, ty jsi roztomilý pejsek! Budu ti říkat Punťa!" *na chvíli nechává těchto kydů a jde googlit co je ten Vidrail zač* co to má znamenat ?! ... to znamená že tady jsou ještě dálekové ... spikli se proti zemi ..... Země jako planeta je s velkým Z. Takhle to vypadá, že se spikli proti tomu živlu. Ještě se mohli spiknout proti vodě. všichni běžete domů ! hned ! tohle bude jen na mě ! a já tu budu taky Vzhledem k absenci přímé řeči toto působí jako slušně rozdvojená osobnost. ... jo ty tu semnou buď ... všichni se s radostí rozutekli domů .... a radovali se .... a připravili uvítací vábor napekli dort ... vítejte Dalekové .... Hurááá! Máme tu Daleky! Volejte sláva a tři dny se radujte!
Adam se potavil do prostřed chodby a za ním se objevil dálek Jindy bych rýpala, že se to píše Dalek a ne Dálek. Vzhledem k intelektuální úrovni této povídky to ale nemá sebemenší význam. ... dálek zaměřoval na Adama velký modrý paprsek Velký, modrý.. paprsek? Ok, to jsme vážně zase u Fifty Shades of grey? Ne vážně, jak vypadá "velký paprsek"? a v tu chvíly jsem skočila před jeho záda nepíše se náhodou "za jeho záda?" a rukama poslala fialové světlo to dáleka co ho zabilo ...to dáleka co ho zabilo. *čtenářce právě selhalo srdce. Po několika zoufalých pokusech o obnovení jeho funkce selhalo i to druhé. Po pauze nutné pro kompletní regeneraci se vrací k obrazovce s lahví rumu a připravena na cokoliv. Nadechla se tedy a snažila se porozumět této extraordinérní frázi. Posléze naznala, že je to pouze špatný pokus o slovosled á la Mistr Yoda a přešla to* .... Adam se jen pomalu otočil a zeptal se... jak si to dovoluješ? Napsat TAKOVOU VĚTU jako "to Dáleka co ho zabilo?" Kdo tě učil gramatiku?! Nedivím se, že z toho ten nebohý Dalek explodoval ...... řekla jsem ztraceně přemýšlím, jak se "mluví ztraceně" Z logiky věci vyplývá, že oněměla. Ach.. Jsem tak naivní. Proč se tady ještě snažím hledat logiku? to já taky nevím'' a omdlela jsem ... bože ne ! pff co teď ..... do tardis ! vzal mě do náručí a odnesl do tardis ... v tardis mě položil na zem a proskenoval můj mozek sonickým šroubovákem a ona to samozřejmě přesně věděla, co všechno s ní dělá, ač byla v bezvědomí. Kromě toho, skenování mozku šroubovákem musel být pěkně nechutný a pěkně bolestivý zákrok, pravděpodovně s následky na celý život. Možná protot se hrdninka vrátila domů a napsala toto.... posvítil jim do tardis a řekl ... tak tardis ... ukaž mi co je zač .... co je ona zač ! '' je to mutantí člověk '' jako malou musela sníst něco neobvyklého Počkat. Ona snědla nějakou malou? Začíná to být opravdu děsivé.... dóbře .... tak teď ju vzbudím a musí dát ruky do tardis a vrátit se do dob kdy něco takového snědla ... ..... Claire vstávej ! hej Claire !!! ... e co ?!! .... poď dej sem ruce ... no ... o... okej ... Ano. TAKTO se probírají lidé z bezvědomí. zvláště po tom krutém krvavém skenování mozku sonickým šroubovákem.
dobrý mám je tam ... dobře .... teď začni myslet na dobu kdy si snědla tu nejpodivnější věc... A tak Tardis přistála v nejmenované školní jídelně.
no dobře .... vžuuuuuuuuuuuuu ... dvv Citoslovce "vžuuuuuuuuuuuu" ještě pochopím. ale to "dvv"? To je jako pro Doctora Who? "What does the Doctor say? " - "Dvv". Tak jo. ... jsme tady.... zůstaň tady ... nechceš vidět své starší já v 3 letech To prostě nechceš. Chudák ta tříletá holčička by z tebe měla trauma. Jo a ještě by se zhroutil časoprostor..... no dobře zůstanu tady ..
vyšel z tardis a opřel se o ni ... pozoroval malou Claire jak sní něco divného
.... přiletěla dálekská loď Ta je asi z velkých dálek... Když je dálekská. a vyhodila podivnou fialovou věc ... a samozdřejmě tady nám to nějak DŘE... si malá inteligentní Claire řekla že to ochutná ... no .... Jo. to tak malá Claire šla. Najednou přiletěl obrovský létající talíř a hodil jí fialovou věc přímo pod nohy. Holčička to okamžitě zvedla, ignoruje létající talíř a pustila se do jídla. To dává smysl. To děti tak dělají.
už mi to dává smysl vběhl do tardis ... Tahle věta mi smysl rozhodně nedává. To jako ten smysl vběhl do TARDIS?
snědla si podivnou fialovou hmotu a ta ti změnila tvé srdce v bušící Chudinka, to jí před tím nebušelo? a nesmrtelné srdce a pustila do tvého těla fialový jed neboli sílu která dokáže zničit dáleky, plačicí andělé, kyberlidi a i ticho ..... i závoje Tak na závoj stačí nůžky. A roztrhat se dá i bez nich ... vlastně všechny co se nás snaží zničit Takže vlastně máme vyhráno. A celý vesmír žil šťastně až do svého zániku..... si poslední svého druhu .... jo vím jaké to je i já jsem poslední svého druhu ..... To jako poslední vloger? znám pár lidí, co budou nadšení.
počkej chceš říct že nejsem člověk ? ... ne ... ty si .... co sem ?! dělej řekni to ! ty si ... vlk .... A je to venku. Claire vlastně celou dobu chodila po čtyřech a měla ocas, chlupy a čumák. No co, Oswin taky byla Dalek a ani o tom nevěděla. Claire ... já vím že máš čočky ... sundej si ty modré čočky ... no ... dobře .... Mezi superschopnosti této Claire patří bezesporu i schopnost sundat si kontaktní čočky bez zrcadla. á ! žluté oči ! já to věděl .. jen si to chtěla skrýt .... ano chtěla .... bylo by to divné a všechny bych děsila ... .. chápu tě ... si vlk z planety desinces Já mám taky oči dožluta, ale je to nějakaá mutace barvy očí a jsem si zcela jistá, že nejsem vlk... Ale jeden evidentně nikdy neví. To abych zajela na Craftcon, třeba se taky něco dozvím. ..... asi před 20 000 000 lety vybuchla Výborně, takže to už je naše Claire docela archívní kousek. a jedna z těch sil se dostala na dálekskou loď Jednoho dne vybuchla planeta Desinces. Letěla kolem dalecká loď a potkala ji fialová síla. "Co tu děláš?" zeptala se lodě. "Letím," odvětila loď. "A můžu letět s tebou?" "Tak jo." Připomíná mi to ten "vtip" jak sedí kráva na plotě a kolem letí bagr. a oni věděli co to je a tak to vyhodily k lidím ... Země je popelnice vesmíru, ale to už víme všichni... mysleli si že to nechají být ... dospělé by nenapadlo to sníst ... ale 3 leté dítě ano Jak jsem řekla. Samozřejmě že by každé tříleté dítě snědlo divnou fialovou věc co po něm hodili ufouni, poté, co se jim to válelo na palubě dvacet milionů let .... co teď ?.... poletíme na desinces ... A zatím Zemi ohrožuje invaze Daleků a Plačících andělů. A to byl konec této zastrčené planetky v nedůležité soustavě v nějaké Mléčné dráze. Jelikož Doktor, tedy Vidrail, letěl na planetu, která vybuchla před dvaceti miliony let, Země byla zničena. A čtenářka taky.

Vím, že to někomu bude připadat kruté. A že můžete argumentovat tím, ať si něco zkusím napsat sama. To bych mohla, ale mě psaní vlastních příběhů nebaví a nejde. Kdybych se ale k něčemu dokopala, rozhodně si dám aspoň pozor na smysluplnost vět a gramatiku.
Skutečnost, že se za větou píše jedna tečka, je přeci všeobecně známá. Pokud vám připadá, že se jen snažím ospravedlnit, prosím. Taky je pravda, že si tak trochu honím ego.

V případě zájmu o oglosování jakékoliv šílenosti stačí napsat. Ráda se toho ujmu.

OTM s vámi!
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | 22. ledna 2016 v 21:57 | Reagovat

:D
Malé děti opravdu zkouší sníst všechno v dosahu. Tohle mě ani v nejmenším nepřekvapuje.

2 Creyativite Creyativite | Web | 22. ledna 2016 v 22:00 | Reagovat

Toto je tak super :DD chcem viac :D

3 Norrora Norrora | Web | 23. ledna 2016 v 13:57 | Reagovat

Napsat, že jsem se slušně pobavila, by bylo velice insuficientní. Upřímně, hýkala jsem u toho jako retardovaný osel a oči mi mírně slzely... :D

4 Fritz Fritz | Web | 23. ledna 2016 v 23:20 | Reagovat

[1]: To abych více zkoumala malé děti :D

[2]: Děkuji moc! Pevně věřím, že se najdou podobné poklady, které budou vyžadovat můj odborný zásah!

[3]: To byl záměr :D Alespoň jeden "evil plan" se mi zdařil!

5 Starlightee Starlightee | Web | 24. ledna 2016 v 22:12 | Reagovat

Konečně to někdo pozvedl na takovou úroveň, aby se to dalo číst. Pokud  ovšem význam slova číst zahrnuje i válet se smíchy na podlaze :D

6 Fritz Fritz | Web | 25. ledna 2016 v 11:22 | Reagovat

[5]: Děkuji mnohokrát, jsem poctěna! :-)

7 WaclawV WaclawV | E-mail | 17. ledna 2017 v 20:38 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na totally-exterminated.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama