Glosy: Sladké éééxtééérminééééjt (Pozor, Pán času)

26. ledna 2016 v 18:12 | Fritzi |  Fritzi, takovej rejpal
Dnes mě opět popadla prokrastinační nálada.
Tentokrát vás nemohu ochudit o tento experimentální romantický literární klenot, po jehož přečtení už pro vás Dalekové nikdy nebudou tím, co bývali. Promiň, Davrosi.

Název díla: Pozor, opravdu blbá povídka Pán času!
Fandom: Doctor Who
Autor: Anie Docela odvaha, podepsat se pod toto. respektive nad toto.
Páry: Doktor/Dalek Stejně jako u Hrátek River a Amy tu začínám mít zpoustu anatomických nejasností.
Postavy: Daleci, Doktor, Amy
Varování: Raději to nezkoušejte číst. Žádné, snad jen trochu ten konec.
Shrnutí: Doktor se po roce shledává s daleky. To měl tedy štěstí. V originále by dal určitě cokoliv, aby je rok neviděl.
Poznámka: Až moc rozkošné!!! Je tady opravdu nutné to komentovat? Představte si sex s hnijící chobotnicí v popelnici. Až tak nějak rozkošné to je.

Doktor opatrně vystoupil z TARDIS. Poprvé glosuji povídku, kde je alespoň první věta gramaticky správně. Už to byl jeden rok, co nebyl jinde než na zemi. Jo aha, takže jsem to zakřikla Chápu, že nebyl v ohni nebo ve vzduchu, ale aspoň do vody občas vlézt mohl.. Daleci mu chyběli. Mám dojem, že v průběhu čtení této povídky se mi snad i začne stýskat po Doctor/Master. To je zlý. To jejich sladké "Vyhladit, vyhladit!" *snažila se najít pasáž v DW, kde by bylo "exterminate" sladké. Dokonce ani v dabované verzi se jim to nepovedlo. Pozitivní výsledek hledání nepřinesl ani průzkum Classicu* pro něj bylo okouzlující. Pro KOHO tohle může být okouzlující? Snad jedině pro nějakou další solničku či popelnici. Asi už chápu, proč Rusty prohlásil, že by byl Doktor dobrý Dalek. Nedokázal si představit život bez nich. To zní jako logické vysvětlení Doktorova rozhodnutí na konci Genesis of the Daleks. Teď je neviděl celý rok. Jak se k němu budou chovat? Hádej. Budou pořád říkat sladké "Vyhladit, vyhladit!"? Sladké to nebude, ale říkat to budou. To nevěděl. To si snad utahuje? To ví přece každý. A radši se to nepokoušel zjistit.
Zem ho pálila pod nohama. Nikde ho už nechtěli. Vydal se tedy k dalekům. Přišlo mu to asi jako dobrý způsob sebevraždy, poté, co selhla pokus o předávkování se Marťánkama. Jestli ani ti ho chtít nebudou a ani jednou mu neřeknou sladké "Vyhladit, vyhladit!", tak už nemá místo nikde, než ve světě mrtvých. To je tak smutné. Depresivní, životem znavený Doktor už rok tvrdne na zemi, ani do vody nevleze a nakonec se chce ještě zabít kvůli Dalekům.
A konečně spatřil daleka. Toho překrásného tvora daleka. Daleks have no concept of elegance! Opatrně vykoukl zpoza keře. *představuje si popelnici jak opatrně vykukuje zpoza keře*Ale dalek si ho stejně všiml. Aha! To byl Doktor, co vykukoval zpoza toho keře! A i kdyby ne, viděl by TARDIS.
"Ahoj daleku Ta absence velkých písmen mě začíná přesvědčovat o tom, že se autorka snad pokusila skloňovat neohebné slovo "daleko"! Kterej ty jsi? Bob? Dalekové nemají jména. Pouze členové Cult of Skaro. Takže oni udělali nábor nových členů? Sec, Caan, Thay, Jast a Bob. Hezké. Ne, to byl andílek Bob cože... Vážně zrovna řekl o Dalekovi, že je ANDÍLEK?, toho sem teď netahej. Cože? John? No vidíš, že to jde. Doufám, že mně jsi poznal, nebo ne?"
"Vyhladit, vyhladit!"
Doktor se nyní soustředil jen na ta slovíčka, která pro jeho uši zněla jako rajská hudba. Chápu, že tak někomu zní i matematický metal, ale vše má své meze.
"Vyhladit, vyhladit!" opakoval stále dalek. Doktorovi nejspíš nedošlo, že se kolem něj shromáždilo nejméně milion daleků- všichni připraveni k palbě. To je dobré. Stěžoval si na osamělost a absenci Daleků a nevšiml se, že jich kolem něj bylo milion. Uznávám, že je Doktor občas naivní, ale až tak...
"Doktore,"
"Amy? Co ty tu? A sakra! Daleci, tolik roztomilosti a tolik ,Vyhladit ´ asi vážně nesnesu! Já při nedostatku vzduchu omdlívám," Při nedostatku vzduchu omdlévá každý. To jen tak na okraj.
A už ležel na zemi. Tentokrát nelhal. Tentokrát opravdu ležel. Opravdu omdlel.
Daleci ho odvlekli do skladiště mrtvých těl Sklad mrtvol. To mají Dalekové běžně. (asi jsou vážně hodně blbí, že nepoznají omdlení - no co, takhle je zmátli víckrát. Ano, jsou blbí.). Tam potkal nějakého živého, ale nevyhlaďujícího daleka. Říkala jsem si, že až na toho Daleka s malým d je ta gramatika docela v pohodě. a pak se objevilo toto slovo. Skvělá práce, autorko.
"Ahoj,"
"Zašukat si, zašukat si!" Ano. Davros dal Dalekům sexuální pud a tímto způsobem ovládnou vesmír.
A už leželi na zemi. Sex se mezi mrtvými dělal dobře. Až PODIVNĚ dobře… A sex tady s tímto?
Myslím, že si dám trochu pauzu od glosování shipperských fanfikcí. Toto už je až příliš.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliška Poslední Eliška Poslední | 26. ledna 2016 v 18:31 | Reagovat

Skvělé! Jen se bojím, že až zveřejním svou fanfikci (aneb školní slohovku s nedodrženým zadáním), objeví se zde též. :-D

2 Fritz Fritz | Web | 26. ledna 2016 v 18:55 | Reagovat

[1]: :D děkuji. přiznám, že toto se glosovalo docela blbě
Neboj. Zaměřuji se na opravdové ztroskotance, ať už ohledně formy či obsahu ;-) (ale v klidu, když jsem včera dopsala svoji vlastní prvotinu, taky jsem uvažovala, že ji rovnou oglosuji.)

3 Amy (Pond no more) Amy (Pond no more) | 27. ledna 2016 v 10:24 | Reagovat

Panebože, kde se tyhle hrůznosti berou? :D Oglosovaný je to fantasticky, jen bych na začátek dala upozornění na poslední čtyři řádky. Skoro jsem dostala srdeční zástavu :D

4 Fritz Fritz | Web | 27. ledna 2016 v 10:38 | Reagovat

[3]: :D já preventivně varovala před celou povídkou...

5 Starlightee Starlightee | 27. ledna 2016 v 20:39 | Reagovat

Tak by mě celkem zajímalo, co se honí v hlavě tomu, kdo tohle vymyslel.. Já Daleky mám celkem ráda, ale že by mi přišli rozkošní... to tedy fakt ne :D (A ještě méně, když pomyslím na tu hnijící chobotnici uvnitř..)
Jinak oglosované je to samozřejmě prvotřídně, už teď se teším na další :)

6 Fritz Fritz | Web | 29. ledna 2016 v 9:43 | Reagovat

[5]: Oni jsou "roztomilí" v tom ohledu, že je to v podstatě armáda popelnic, co řve, že dobude vesmír. Ale "roztomilí" v tomto ohledu... UHM. :-!  :-!  :-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama