Leden 2016

Dokud zbývá milost

29. ledna 2016 v 18:19 | Fritzi |  Malé příběhy velkého vesmíru
Řekla jsem si: "Jak já musím na ty lidi vůbec působit? Že neumím nic jiného než rejpat?"
A tak jsem se pokusila o svoji první vážnou fanfikci. Asi to není úplně můj šálek kávy a možná raději zůstanu u rejpavých povídek či glos (a pokračování Zakázané zóny).

Kdysi dávno zuřila na planetě Skaro velká občanská válka mezi dvěma rasami - Thaly a Kaledy. Ani jedna strana nehodlala ustoupit. Nikdo nemínil přiznat porážku, a tak válka trvala již téměř celé tisíciletí.

Glosy: Kýblčlověk a Velká vesmírná solnička (Podoba)

29. ledna 2016 v 10:48 | Fritzi |  Fritzi, takovej rejpal
Naznala jsem, že je na čase vypustit další pairingovou zbraň hromadného ničení. Tentokrát další mezidruhová romance, která svou debilitou dokonce převyšuje techtle mechtle trpaslíka a elfky v Hobitovi.

Dílo této autorky jsem už jednou glosovala (pro zájemce zde). Může tudíž vzniknout dojem, že jsem na ni nějak vysazená. Nikoliv, Není v tom žádná forma osobní zaujatosti, ale její OTP jsou na pár facek snad všechna. Možná působím jako nelida, ale co je horší? Neškodné rejpání, nebo sepisování sexuálních scén s Daleky?

Na tuto otázku si odpovězte sami.

Glosy: Vesmírné rande s Exploitedem

28. ledna 2016 v 17:27 | Fritzi |  Fritzi, takovej rejpal
Tentokrát nechám na pokoji chudáky Whoviany a vrhnu se do temných vod každodenních životů teen girls. Možná to nebyl dobrý nápad. Možná mě to bude stát život.
Ale pro své čtenáře se obětuju a přináším další pikantní pastvu pro oči.

"Vesmírné rande s Exploitedem" mě zaujalo už jen svým vpravdě bizarním způsobem rozdělelní kapitol:
Takové... umělecké, že ano. Co taky čekat od pendreku.
Máte-li dosti odvahy, čtěte dále.

Doctor Who: Série 9

27. ledna 2016 v 21:44 | Fritzi |  Doctor Who
Vím, že jsem aktuální jako turecký záchod, ale odpusťte mi to. Dosud jsem byla až příliš líná.


Na devátou sérii jsem byla upřímně zvědavá, jelikož ta osmá byla poněkud rozporuplná. Měsíc jako vejce, stromy, co zachraňují planetu, tělocvikář a dokonalý evil plan, ze kterého se stal dárek k narozeninám, opravdu nebyl můj šálek kávy. Na druhou stranu, Capaldi je naprosto úžasný Doktor, takže jsem si říkala, že v nejhorším se prostě budu soustředit na něj.
Vím, že píšu tento článek poměrně pozdě, ale na druhou stranu, chtěla jsem to udělat již dlouho.

Glosy: Sladké éééxtééérminééééjt (Pozor, Pán času)

26. ledna 2016 v 18:12 | Fritzi |  Fritzi, takovej rejpal
Dnes mě opět popadla prokrastinační nálada.
Tentokrát vás nemohu ochudit o tento experimentální romantický literární klenot, po jehož přečtení už pro vás Dalekové nikdy nebudou tím, co bývali. Promiň, Davrosi.

Zakázaná zóna s velkým zet

26. ledna 2016 v 10:56 | Fritzi |  Můj vnitřní mýval
Jednoho dne jsem prohlásila, že sama začnu psát, až bude Zemi nejhůře. Pak jsem jednoho krásného dne vlezla na tumblr.com a můj vnitřní mýval Hevík, který má podivnou slabost pro Classic Who, objevil vysoce výživné žrádlo. S hrůzou jsem totiž shledala, že až příliš mnoho lidí šípuje klasické Doktory s Vládcem. Uvědomila jsem si, že konec vesmíru je blízko, a ve své hrůze jsem napsala svoji vůbec první fanfikci. Jde vlastně o reakci na všechny ty pochybné obrázky (odborně jim říkáme OBRZKY), které ve mně vyvolaly touhu použít ruční šlehač na oči.

Inspirací mi byl příběh Logopolis, který byl vrcholem éry čtvrtého Doktora. Mám pro něj slabost, jednak díky špičkovým hereckým výkonům Toma Bakera a Anthonyho Ainleyho, jednak protože je to jediný příběh, který je můj úžasný přehrávač schopen přehrát vždy (netuším proč).

Poprosila bych vás o shovívavost, když jde o prvotinu, ale vzhledem k tomu, že se sama zabývám poněkud krutým rýpáním do literárních děl ostatních, mám pocit, že se můžu jít akorát tak bodnout. Takže, jen do mě!

K ději:
"Každá planeta, každý stát, každé město, ba i každý dětský pokojík má svoji zakázanou zónu."
Doktor však netuší, že svou Zakázanou zónu má také vesmír...

Vesmír ohrožuje dosud nepoznané zlo, které děsí dokonce i Vládce. Situace je zoufalá a proto se musí spojit s Doktorem, který jako jediný může odvrátit nevyhnutelnou katastrofu, ač ho to může stát život. Podaří se vesmír zachránit? A je katastrofa opravdu nevyhnutelná?
Odpoví vám můj vnitřní mýval Hevík v této povídce.

Glosy: Sonická fanfikce (aneb Hrátky River a Amy)

25. ledna 2016 v 17:15 | Fritzi |  Fritzi, takovej rejpal
Milí přátelé, vzhledem k úspěchu mé glosové prvotiny jsem se rozhodla v této činnosti pokračovat. Jednak z důvodu, že díky bronchitidě teď nejsem schopna docházet do školy a jednat proto, že mi to dělá zvrácenou radost.

Je to teprve můj druhý glosovací počin, ale je to výzva. Jedná se totiž o fanfikci na éru DW, na kterou jen nerada vzpomínám. Obecně mi celá dějová linie okolo rodiné situace jisté Amelie Pond přišla poněkud... o ničem, slušně řečeno. To, že mohlo být hůře, zvládli dokázat autoři fanfikcí. Ovšem následující skvost doslova udělal díru do vesmíru.
Dámy a pánové, přichází historicky první sonická fanfikce!

Varování: Jedná se o vskutku barvitý popis sexuální scény. Pokud vám ještě nebylo 18, nečtěte to. Ne že bych se naivně domnívala, že jste v životě nic 18+ nečetli. Spíše nechci být zodpovědná za smrt nezletilých

Glosy: Vidrail the Doctor

22. ledna 2016 v 18:10 | Fritzi |  Fritzi, takovej rejpal
Je literatura kvalitní a je literatura méně kvalitní. A pak jsou tu takové ty písemné památky, které měly nějaké ambice stát se literárním dílem, ale zásahem všech různých božstev se stalo, že se takřka nedají číst.
Budiž tyto literární omyly varováním pro budoucí generace a také cílem pro moji zoufalou potřebu hojit si ego na těch ubohých autorech.
Allons-y!

První povídkou, která se dostává na můj popravčí špalek je Vidrail the Doctor. Jedná se pravděpodobně o zjevený text čistého mývalství, který se dá shrnout jako invaze teček, mezer, a děje pohřbeného naprosto unikátně zvolenou formou, připomínající špatný pokus o dadaistický epos.

Alan Rickman (kresba)

16. ledna 2016 v 20:12 | Fritzi |  Výtvarné projevy

Tento rok nám začal poněkud pochmurně.
Spoustu z nás zasáhla ztráta skvělého herce a úžasného člověka. Dovolila jsem si tedy vzát mu poctu tímto obrázkem. Alan je mrtvý, ale postavy, které zahrál, přetrvávají navždy.